21.1.2024 LOS Klubovka OZ My Police (Hunter Club)

Ahojte, za veľkej pomoci gentlemanov z LOS, Akadémie urgentnej medicíny, Legis Telum, Jakuba K z GRAND POWER a ochotných členov klubu organizujeme LOS súťaž v Hunter Clube. Dúfame, že využijete jedinečnú šancu zúčastniť sa tohto eventu, pokiaľ ste členom aktívneho športového streleckého klubu, ako OZ My Police. Súťaž je priestorovo a kapacitné obmedzená, prvé týždne sa na súťaž budú moc prihlasovať pomocou hesla len členovia klubu a sympatizanti, ktorým môžu členovia klubu poskytnúť heslo k prihláseniu. Potom sa registrácia uvoľní aj pre širšiu streleckú verejnosť. Zo zvyku je, že hneď po otvorení registrácie sa LOS zaplní. Registráciu si určite nenechávajte na poslednú chvíľu. Po zaplnení slotov bude účasť na akcii aj „len tak pomimo“ nereálna.

Pre úspešne prihlásenie na súťaž, ktorá sa bude konať 21.1.2023

1. Je nutne zaregistrovať sa pod menom, alebo aliasom na https://www.los-sk.sk/

2. Vybrať si squad, v ktorom chcete súťažiť. Heslo na prihlásenie je (pozri e mail) 

3. Uhradiť  poplatok 25Eur na osobitný účet, uviesť správny jedinečný VB symbol viď príloha.   (Nie  účet klubu OZ MY POLICE)

4. Dostaviť sa v dobrej nálade na súťaž, ktorá sa bude konať  v HUNTERCLUBE 21.1.2024Info k súťaži

Súťaž je koncipovaná, hlavne pre streľbu s baterkou či už na zbrani, alebo v ruke za sťažených svetelných podmienok. Na súťaži budú použité štandardné  terce LOS, kovové terče a jedna situácia bude strieľaná čisto na foto-terče a ne-terče, kde bude hodnotená Alfa a Delta, preto si treba každý vystrel dobre premyslieť. Na situáciu sa vchádza so zbraňou v skrytom nosení podľa našej 190/2003 a nie podľa obyčajov z Benghází. Treba mať min 2 zásobníky.

Na súťaž prídu aj Páni  z Akadémie urgentnej medicíny, ktorí dajú krátky workshop o nasadzovaní turniketu. Počas workshopu si na dobrovoľnej báze môžete vyskúšať nasadenie turniketu. V jednom súťažnom kole sa stretnete aj s turniketom. Počas akcie bude naozaj krátke zoznámenie s turniketom  všetky nuance  sa dozviete na kurze napríklad tu  https://www.academyofemergencymedicine.sk/stb

Súťaž  by mala byt spojená aj s prezentáciou zbrane s nasadeným tlmičom hluku výstrelu.

Pravidlá k naštudovaniu  https://www.los-sk.sk/index.php/rulebook/indexStrelnica 26.11.2023

26.11.2023 Nedeľa budú predposledné streľby v roku 2023. Streľby budú predbežne cca od 10:00 do 15:30 Nové kovové terče sa osvedčili a budú ďalšie nové kováky tak spravíme kovový parkúr. Dlhá strelnica bude rezervovaná pre statických strelcov z krátkej aj dlhej zbrane.

Ďalšia zaujímavá info nielen pre členov klubu OZ MYPOLICE „Akadémia urgentnej medicíny Vás pozýva na 6. ročník konferencie taktickej urgentnej medicíny pod názvom REDTAC, určenej pre zdravotníckych pracovníkov, ako aj pre priateľov a kolegov z iných odvetví. Konferencia sa uskutoční v dňoch 18. – 19. Novembra 2023 v priestoroch hotela Falkensteiner, na ulici Pilárikova 5, 811 03 Bratislava v čase od 08:00 hod. do 18:00 hod.“ Link na stránku organizátora

https://www.academyofemergencymedicine.sk/redtac/?fbclid=IwAR0FwnGWYcOvANKGca24HIILGfMId27mPHqHpZOp1f70zwJB1HZq1bUEPZk

Socializačná strelnica 9.9.2023 Sobota

Chceme sa poďakovať pánom z Akadémie Urgentnej Medicíny, firme GRAND POWER , HikMicro a M. Krutý s.r.o za ich funkčné ukážky a možnosť si odskúšať tlmiče, zbrane, alebo zástavu masívneho krvácania.

Ahojte 9.9. (Sobota) sa neúprosne blíži tak Vám opätovne dávame do povedomia info o pripravovanej akcii. Ktorá bude v Čáčove od 10:00 – 16:00 . K dispozícii budú  zbrane na vyskúšanie od spoločnosti GRAND POWER a to 

•  GP X-Calibur Mk23 kal. 9×19

•  GP X-Calibur MATCH Mk23 kal. 9×19

•  GP K100 Mk23 kal. 9×19

•  GP Q1 Mk23 kal. 9×19

•  GP K22TS 5“ kal. .22LR + tlmič

•  GP CP22 závit kal. .22LR + tlmič

•  GP Stribog TR22 10“ kal. .22LR

•  GP Stribog AP9 A3S 5“5 kal. 9×19 + tlmič – samočinný

•  GP M4 11“ kal. .223 /5,56 NATO – samočinná

•  GP M4 18“ kal. .223 / 5,56 NATO – samočinná

•  GP R15 11“ kal. .300AAC Blackout + tlmič

•  GP R15  14,5“ kal .223 vo farbe „GOLD“

Do vyššie uvedených zbrani bude možnosť zakúpiť strelivo u zástupcu spoločnosti HUNTER CLUB, ktorý príde nabalený len kvôli Vám. Ďalej   budú k dispozícii všetky produkty od spoločnosti HikMicro , ktoré zaujmú poľovníkov, resp. termovíznych nadšencov. Účasť prisľúbil aj pán Milan Krutý – Puškárstvo, ktorý prinesie tlmiče na odskúšanie z jeho vlastnej produkcie.

 Taktiež treba otestovať nové hardoxove terče a kovové terče podľa pravidiel REPIKO. Strieľať sa bude dlhá aj krátka dráha, kde na krátkej bude súbežne prebiehať parkúr, aby sa pokročilejší strelci nenudili, na dlhej urobíme meraný stage s prenášaním na 3 kovové terče malých rozmerov😊

Účasť na akcii  je potrebné z organizačných dôvodov dopredu nahlásiť, ako vždy  zabezpečujeme stravu aj občerstvenie.

Socializačná „Nedeľa“ na strelnici :)

Ahojte strelci,
dňa 16.7.2023 (nedeľa) budeme opäť na strelnici  v Čáčove  organizovať klubovú akciu s občerstvením, programom pre deti od LynxDiabolka. Pre dospelákov bude k dispozícii vrhačka holubov, ľahký parkúr, krátka a dlhá strelnica  s papierovými a kovovými terčami.
Akcia je prístupná členom klubu a ich doprovodu.  Účasť  na akciu treba  z organizačných dôvodov dopredu nahlásiť.
Na klubovke máme prisľúbenú  účasť a to predajcov zbraní, streliva,  termovíznych kamier aj pre poľovné účely.

Z termokamier, približovadiel a podobne tam bude: Hikmicro Stellar – všetky modely Thunder – všetky modely Panther – všetky modely Alpex- den/noc Monokulare – falcon a lynx všetky modely, Binokular Raptor- 2 modely

Taktiež budeme mať na klubovke obdobu GLOCKDAY s možnosťou vyskúšať zbrane. A to

GLOCK43, 43X, 45, 17 Gen4 MOS
17 Gen5 MOS s kol. Acro C2
19 Gen5 MOS
34 Gen5 MOS
31 Gen4
20 Gen4
21 Gen4
44

Do zbraní si môžete priniesť vlastne strelivo, alebo zakúpiť u predajcu na strelnici. Strelivo nesmie byt prebíjane.

Prvý výstrel padne o 10:00 hod. a posledný o 16:00 hod. Tak ako vždy radi uvidíme nových nadšencov streľby, môžete preto zasvätiť svojich blízkych a známych. Tešíme sa na Vás. Milan a Michal


Seminár o krajnej núdzi, nutnej obrane, oprávnenom použití zbrane, prvej pomoci, tlmičoch hluku výstrelu, trestnej zodpovednosti na úseku strelných zbraní a streliva.

Seminár sa už konal, týmto sa chceme poďakovať prednášajúcim a to z Akadémie Urgentnej Medicíny Ing.Viktor Pácal MBA ,Tlmiče hluku výstrelu Milan Krutý, Ing. Ľudovít Miklánek z Legis Telum, výklad práva ako nosnú tému viedli doc. JUDr. Radovan Blažek, PhD. a JUDr. Marek Čech. Partnerom čo nás propagovali, Marco Polo Caffe za naplnenie stroja na kávu, ale aj poslucháčom, ktorí majú záujem o vzdelávanie . Všetci ste boli super a spoločne vytvárali dobrú atmosféru.

Dňa 19.05.2023 od 14:00 bude opakovane OZ MY POLICE pre vás spolu s Legis Telum organizovať ďalší zo série úspešných seminárov o krajnej núdzi a nutnej obrane, prvej pomoci, konštrukcii tlmičov hluku a výstrelu , trestnej zodpovednosti na úseku strelných zbraní a streliva.

Na seminári budú prednášať odborníci vo svojich odboroch a to sudca okresného sudu v Prešove JUDr. Marek Čech, konštruktér a výrobca zbrani Milan Krutý, Ing. Ľudovít Miklánek predseda Legis Telum, prokurátor okresnej prokuratúry doc. JUDr. Radovan Blažek, PhD. a za Akadémiu Urgentnej Medicíny Bc.Viktor Pácal, MBA

Táto prednáška je vhodná tak pre laickú ako aj odbornú verejnosť. Obsahom prednášky bude prvá pomoc, ktorú zastrešuje Akadémia Urgentnej Medicíny prednášajúci  Viktor Pacal téma  Preventabilita úmrtí v dôsledku masívneho krvácania. Tlmiče hluku výstrelu Milan Krutý za asistenie Ing. Ľudovít Miklánek z Legis Telum.  Výklad práva  krajnej núdze, nutnej obrany a oprávneného použitia zbrane bude viesť JUDr. Marek Čech sudca okresného súdu v Prešove. Tému,   ktorú sme podrobnejšie nepreberali  Trestná zodpovednosť na úseku strelných zbraní a streliva   povedie autor knihy Trestnoprávne aspekty držania strelných zbraní v Slovenskej republike doc. JUDr. Radovan Blažek, PhD.

Seminár sa bude konať 19.05.2023 v Univerzitnom pastoračnom centre Svätého Jozefa Freinademetza (UPeCe) v Bratislave na Starých Gruntoch od 14:00  do 21:00.

Program:
Registrácia od 13:00-14:00
14:00-14:55 Preventabilita úmrtí v dôsledku masívneho krvácania,  Akadémia Urgentnej Medicíny Bc.Viktor Pácal, MBA
15:00-15:50 Tlmiče hluku výstrelu Milan Krutý, Ing. Ľudovít Miklánek Legis Telum
16:00-17:45 doc. JUDr. Radovan Blažek, PhD. Trestná zodpovednosť na úseku strelných zbraní a streliva
18:00-21:00 JUDr. Marek Čech  KN/NO a Oprávnene použitie  zbrane


 Vstupné 15 eur členovia Oz My Police, Hunter Club, Legis Telum, zdravotníci a  účastníci v služobnom pomere (bezpečnostné zložky) po preukázaní  sl.preukazom, ostatní 20 Eur. 

Na seminár je nutné sa zaregistrovať cez formulár v linku TU .

Ako sa dostať na seminár. Parkovanie je možné na  platenom parkovisku Univerzitného pastoračného centra svätého Jozefa Freinademetza (UPeCe), alebo na bezplatnom parkovisku oproti cintorínu Slávičie údolie, cesta peši k (UPeCe) 5 min. Zástavka MHD Cintorín Slávičie (výstupište), autobusový  spoj 31, 39

Mapa https://goo.gl/maps/raBEt8zTU8VoqJJh9UPeCe

Link na reportáž z 1. ročníka seminára, ktorý sme organizovali.

Partneri

M.Krutý – Vývoj, výroba a úprava zbraní

Legis Telum | Združenie vlastníkov strelných zbraní
Hunter Club – Verejná strelnica
Akadémia urgentnej medicíny
Marco Polo Cafe | E-shop

IBO poľovníctvo – Všetko pre poľovníkov

Predaj zbraní a streliva profiguns.sk

CONREALITY – MIXED REALITY ARENA

FB – Strelci & Zbrane

Strelnica 12.3.2023

Ahojte po dlhom čase, bude opätovne strelnica v Senica – Čáčov. Bude tradičnom priateľskom duchu, mali by sme mat nové hardox terče na krátke aj dlhé zbrane, tak budeme testovať a testovať.

Účasť na strelnici mi treba dat vedieť Miso